wtorek, 28 maja 2013

Sposób na 20% tańsze zakupy w hipermarkecie Real

Dziś zaprezentuję Wam sposób na 20% tańsze zakupy w drogim hipermarkecie.

Zamów i wydrukuj kupon zniżkowy
Na swoim koncie w payback.pl zamów kupon 10% taniej za zakupy w Real (kosztuje 500 punktów payback).

Wyszukaj promocyjne produkty
Korzystając z gazetki reklamowej (aktualne znajdziesz na stronie www.real.pl/gazetki-i-katalogi), wyszukaj promocje "kup drugi za 1 grosz", lub z procentową zniżką na zakup kolejnej rzeczy.

Jak jest naliczany rabat
System naliczania zniżek i rabatów w hipermarketach Real działa w ten sposób, że najpierw podlicza ceny produktów bez promocjii. Następnie od tej ceny nalicza 10% zniżki. Dopiero na końcu zmniejsza cenę produktów promocyjnych (np. do 1 grosza lub do 50% ceny).

Znając tę zasadę mogłem kupić mleczko do czyszczenie Cif za 6,4 zł/litr. W kwietniu było ono w cenie 7,99 zł za butelkę o pojemności 500 ml, z obowiązującą promocją typu "druga za 1 grosz".

Powinienem zapłacić 7,2 zł za dwie butelki (pierwsza 10% taniej, druga za 1 grosz). Jednak najpierw od pierwotnej ceny (7,99 zł) dwóch butelek należy odjąć 10% zniżki (po 0,80 zł za butelkę), a dopiero potem cenę drugiej butelki obniżyć do 1 grosza. Ostatecznie wyszło na to, że zapłaciłem 20% mniej za pierwszą butelkę i 1 grosz za drugą.

Korzystaj z wysokich zniżek
Przy zakupach, gdzie korzystasz z kuponu zniżkowego 10%, za każdy produkt objęty promocją "drugi za 1 grosz", zapłacisz faktycznie 20% mniej za pierwszą rzecz i 1 grosz za drugą. Warto o tym pamiętać i śledzić gazetkę w poszukiwaniu naprawdę korzystnych promocji.

2 komentarze:

  1. A ile się zbiera 500 punktów payback?

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dłuższego czasu z mojego konta payback nie mam już dostępnych kuponów 10% mniej do reala za 500pkt. Może coś zmienili na stronie i szukam nie tam gdzie trzeba tego kuponu. Są tylko dostępne te za 5000pkt uprawniające do rabatu 10% od zakupów na maksymalną kwotę 5000 zł. Przy zakupach 200-300 zł jest nieopłacalne wykupować ten kupon. Co do zbierania pkt to w moim przypadku średnio miesięcznie na konto wpada 1000 pkt (faktury i doładowania Orange, zakupu Allegro, zakupy Real, ekupony zwiększające liczbę pkt)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.