Aktywa

Do moich aktywów należą: fundusze inwestycyjne, akcje giełdowe, monety kolekcjonerskie srebrne i GN, oszczędności w gotówce. Czasem korzystam z lokat bankowych o krótkim okresie trwania.

Moje przychody to:
  dochody z tytułu umowy o pracę, wynagrodzenia za realizację projektów (głównie ekonomicznych), sprzedaż domen internetowych, handel na allegro (sprzedaję stare, nieużywane rzeczy), usługi internetowe (tworzę i prowadzę strony, blogi, fora), zysk z reklam kontekstowych, systemów sprzedaży linków, programów partnerskich, zakładów bukmacherskich, nagrody w konkursach, odsetki z lokat i kont oszczędnościowych, nagrody ze sprzedaży premiowej (moneyback) i promocji organizowanych przez banki, prezenty gotówkowe (np. urodzinowe), państwowa pomoc socjalna, praca w obwodowych komisjach wyborczych.

  W portfelu noszę 9 kart (debetowych i kredytowych), posiadam rachunki w ośmiu bankach. Wyznaję przy tym zasadę - jeśli nie mogę skorzystać na prowadzeniu konta, to rezygnuję z usług danego banku. Staram się, aby wszystkie moje rachunki były darmowe oraz przynosiły wymierne profity.

  Aby płacić mniej (lub zero) za swoje konta, muszę spełnić kilka warunków:
  • co miesiąc przelać 1000 zł na Dobre Konto w Banku Millenium i wykonać min. 1 transakcję bezgotówkową,
  • co miesiąc przelać 1000 zł na Konto Tanie Zakupy w Getin Online i wykonać transakcje bezgotówkowe na 400 zł,
  • co miesiąc przelać 1000 zł na Konto <30 w Banku Zachodnim WBK,
  • co miesiąc wykonać transakcje na min. 300 zł Kartą Paliwową Getin Bank,
  • zrezygnować z karty kredytowej miesiąc przed upływem jej ważności.