O mnie

Pisane w marcu 2011 roku:

W tym roku kończę studia, które aktywnie spędziłem. Dzięki wakacyjnym wyjazdom zarobkowym oraz różnym niestałym zarobkom utrzymywałem się przez cały okres studiów (z niewielkim wsparciem rodziców). Przez cztery lata pobierałem kredyt studencki. Od kilku miesięcy pracuję na pół etatu (praca biurowa) co jest teraz moim głównym źródłem utrzymania.

31 stycznia dowiedziałem się, że zostanę ojcem.

Nagle świat wokół mnie stanął w miejscu. Zdałem sobie sprawę, jak mało niezależny finansowo jestem. Do tej pory prowadziłem wygodne, studenckie życie. W związku z obowiązkami, które na mnie niedługo spadną postanowiłem zmienić swoje finansowe przyzwyczajenia.

Na początek postanowiłem zarobić i/oraz zaoszczędzić 7 tysięcy złotych przez 7 miesięcy jakie pozostały do urodzin naszego dziecka. Z tego co wiem, wychowywanie dziecka wymaga sporych nakładów finansowych.

O tym co i w jaki sposób zamierzam zmieniać będę pisał w kolejnych notkach.

Ponadto zamierzam aktywniej zająć się zarabianiem w Internecie:
  • zarządzaniem reklamami kontekstowymi na moich stronach www,
  • programami partnerskimi (przede wszystkim Złote Myśli i mBank w których jestem i trochę je znam),
  • zamierzam brać udział we wszelkich konkursach (jest już pierwszy sukces np. w marcu wygrałem monetę kolekcjonerską o wartości 80 zł),
  • sprzedażą na Allegro niepotrzebnych przedmiotów (np. książek, gier komputerowych, laptopa, którego w ogóle nie używam),
  • sprzedażą domen internetowych,
  • wykorzystaniem do zarabiania moich baz mailowych,