czwartek, 27 listopada 2014

Zobacz, jak tanie może być Twoje ubezpieczenie na życie!

Ochrona finansowa na wypadek rozmaitych nieszczęśliwych wypadków? Kto nie chciałby otrzymać pomocnej dłoni? Jednak ubezpieczenia na życie, które są taką finansową ochroną, kojarzone są z ponoszeniem wysokich kosztów przez ubezpieczonego. Tymczasem ubezpieczenie życia wcale nie są drożyzną. Nie możemy podać ceny ubezpieczenia, ponieważ dla każdego klienta TU jest ona liczona indywidualnie, ale możemy pokazać, jak można zaoszczędzić na kupnie polisy.


Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu na życie?

Ubezpieczenia są oferowane w dwóch wariantach: terminowym i bezterminowym (dożywotnim). Koszt ubezpieczenia na życie w pierwszym wariancie będzie niższy, ponieważ wtedy istnieje mniejsze ryzyko śmierci osoby ubezpieczonej w trakcie trwania ubezpieczenia. Ale to nie jedyny sposób na oszczędność.

Warto ubezpieczyć się, kiedy jest się osobą młodą. Cena ubezpieczenia jest obliczana na podstawie oceny ryzyka, a ono jest zależne od wieku klienta, jego stanu zdrowia, wykonywanego zawodu, historii chorób, nałogów, hobby. Osoby starsze, zwłaszcza te, które ukończyły już 65. rok życia, muszą liczyć się ze zwyżką. Trzeba pamiętać, że wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe chcą podpisywać umowy z osobami w podeszłym wieku, a tym bardziej, jeżeli taka osoba przeszła w przeszłości zawał lub udar.

Jak opłacać składkę?

Ubezpieczyciel może Ci zaoferować opłacanie składki w czterech wariantach: comiesięcznym, kwartalnym, półrocznym i rocznym. Wybranie ostatniego wariantu oznacza uiszczenie jednorazowej wysokiej opłaty, ale jeżeli podzieli się ją przez 12, może się okazać, że tak naprawdę zaoszczędziliśmy. Średnio za 100 zł miesięcznie otrzymuje się standardową ochronę z wysoką sumą ubezpieczenia – a możesz znaleźć bardziej korzystną ofertę!

Ubezpieczenie w pracy jest tańsze

Składka ubezpieczenia grupowego w zakładzie pracy jest niższa od składki indywidualnego ubezpieczenia na życie. Ponadto, cena składki jest zależna od tzw. czynnika rozproszenia, czyli średniej wieku i potrzeb grupy ubezpieczonych. Osoba starsza, objęta ochroną tzw. grupówki, z pewnością uniknie niekorzystnej zwyżki z powodu wieku i chorób.

Indywidualne ubezpieczenie od 50 zł?

Tak, to możliwe. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują przystąpienie do indywidualnego ubezpieczenia grupowego, którego składka może już wynosić tylko 50 zł za miesiąc, a zakres ochrony może być szerszy niż w standardowym ubezpieczeniu na życie. Należy jednak wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia, która w tym wypadku może być niższa.

Ochrona czy oszczędzanie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają ubezpieczenia na życie w wariancie ochronnym, oszczędnościowym i inwestycyjno-ochronnym. Jeżeli chcesz mieć tylko ochronę finansową swojego życia i zdrowia, niepotrzebny Ci jest profil oszczędnościowy. Sama ochrona będzie kosztowała mniej, a w razie nieszczęśliwego wypadku będziesz mógł liczyć na odszkodowanie.

Za 50 – 100 zł miesięcznie możesz znaleźć dobre ubezpieczenie na życie dla Ciebie i Twojej rodziny. Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym nic nie kosztuje, a możesz dowiedzieć się, jaki powinien być Twój zakres ochrony i ile kosztowałaby Twoja ochrona. Z taką wiedzą możesz poszukać tańszego ubezpieczenia, które będzie spełniało Twoje oczekiwania.

5 komentarzy:

 1. Moim znajomym przydarzył się wypadek i niestety nie byli nigdzie ubezpieczeni i tu pojawił się problem i to duży tak można było liczyć na jakieś odszkodowanie. Sama mam pakiet ubezpieczenia Compensa Rodzina więc poleciłam go znajomym i się ubezpieczyli. Nigdy nie wiadomo co się w życiu może przydarzyć lepiej być ostrożnym nie tylko dla siebie ale dla rodziny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam poszukuję odpowiedniego ubezpieczenia dla siebie i męża, oboje jesteśmy ubezpieczeni NNW zbiorowo w pracy. Mimo to chciałabym to uzupełnić, czy może ktoś mi doradzić?Jest obecnie duży wybór na rynku ubezpieczeniowym, nie wiem na co się zdecydować, co z tą Compensą?

   Usuń
  2. Akurat mam ubezpieczenie w Compensie. Całkiem fajne rozwiązanie agent mi polecił. W zależności co Cie interesuje. Ja wybrałam ubezpieczenie na życie wraz z odkładaniem na emeryturę.

   Usuń
 2. No w sumie ciekawe wskazówki i uwagi :).
  A będziesz może szykować wpis o pit 38 online? Może jakes porównanie programów do PIT?

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej,

  Zapraszam do wymiany linków z www.jakoszczedzic.pl (niestety nie znalazłem maila, więc piszę tutaj).

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.