wtorek, 31 maja 2011

Szybki sposób na tymczasowe przechowanie oszczędności

Kilka tygodni temu wycofałem swoje oszczędności z giełdy i trzymam je na koncie oszczędnościowym w Polbanku (4,75% z kapitalizacją dzienną). Jednak zauważyłem, że mogę one jeszcze lepiej procentować. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem odpowiednią dla mnie lokatę w Getin Online.

Jest to "Lokata na Start" (tutaj więcej o niej). Można ją założyć przez Internet i nie ma konieczności posiadania konta w określonym banku. To lubię :) Oprocentowanie wynosi 5,64% (z kapitalizacją dzienną), czas trwania wynosi 2 miesiące.

Warto szukać najlepszych ofert lokat bankowych, aby uchronić swoje oszczędności przed inflacją. Do bieżącego sprawdzania warunków lokat polecam np. stronę Comperia.pl. Uważam, że nawet 1% więcej oprocentowania jest warte przeniesienia swoich oszczędności - ale pod warunkiem, że nie zmarnujemy dużo swojego czasu i energii na szukanie lepszej oferty.

Dobre Konto nie takie dobre

Zniecierpliwiłem się już czekaniem ponad 3 tygodnie na moją nową kartę debetową. Zadzwoniłem w tej sprawie na infolinię Banku Millenium. Konsultantka stwierdziła, że karta pewnie zaginęła na poczcie i zleciła wysłanie kolejnej. Może to i wina poczty, ale dla mnie taka sytuacja źle świadczy o banku - już na początku naszej "znajomości".

1 komentarz:

  1. Bank Millenium źle mi się kojarzy - mam w nim kredyt hipoteczny jeszcze na 30 lat stąd moja niechęć.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.