poniedziałek, 9 maja 2011

Bank, który zwraca 3% wydatków

Dobre Konto w Banku Millenium zwraca 3% pieniędzy wydanych za pomocą karty debetowej za zakupy na stacjach benzynowych, sklepach spożywczych i supermarketach.

Dzięki tej funkcjonalności tankując paliwo kosztujące na stacji benzynowej 5,20 zł/litr dostaniemy zwrot 15 groszy/litr. Natomiast za naszą ulubioną wędlinę w sklepie osiedlowym, kosztującą 18 zł/kg dostaniemy z powrotem 54 grosze/kg.

Zauważyłem potencjalne korzyści i założyłem sobie "Dobre Konto" w banku Millenium. Nie będzie mnie ono nic kosztować pod warunkiem dokonania min. 1 transakcji kartą miesięcznie oraz pod warunkiem zaksięgowania wpływów o łącznej kwocie min. 1000 zł miesięcznie. Nie będzie to trudne bo bank dopuszcza przelewy z innych kont bankowych. Karta debetowa ma dodatkowe, płatne ubezpieczenie, ale od razu po jej otrzymaniu udam się do oddziału banku, aby z niego zrezygnować. Zatem korzystanie z usług tego banku nie będzie mnie nic kosztować.

Do tej pory za wszelkie zakupy płaciłem kartą kredytową, którą spłacałem w możliwie najpóźniejszym terminie, a w tym czasie pieniądze leżały na koncie oszczędnościowym. Jednak taki manewr zapewniał mi zaledwie 5% rocznie od kwoty wydawanej na zakupy. Zakładając, że średnio kupuję kartą kredytową towary i usługi za ok. 800 zł miesięcznie, to rocznie w ten sposób mogę zaoszczędzić 40 zł. Natomiast jeśli będę płacił kartą debetową z banku Millenium, to za miesięczne zakupy w kwocie 800 zł otrzymam 24 zł, co rocznie daje sumę 288 zł.

1 komentarz:

  1. Ująłeś właściwie wszystko, co można było powiedzieć o tym koncie. Jeszcze dodatkowo można zarobić na Programie Partnerskim, co opisałem tu: http://www.blofi.pl/2011/04/jak-dodatkowo-zarabiac-na-produktach.html

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.