piątek, 9 sierpnia 2013

Pomysłowy klient i karta kredytowa z zerowym oprecentowaniem

W 2008 roku pewien Rosjanin dostał od banku ofertę założenia karty kredytowej. Pocztą otrzymał umowę, którą wystarczyło podpisać i odesłać. Szybko i bez zbędnych formalności.

Pan Dymitr podpisał umowę i odesłał do banku. Po kilu tygodniach otrzymał kopię umowy podpisaną przez bank oraz kartę kredytową. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że pomysłowy Rosjanin przed wysłaniem umowy, zeskanował ją i zmienił kilka zdań w tekście, który zazwyczaj jest napisany drobnym druczkiem.

Po jego zmianach oprocentowanie kredytu wyniosło 0%, a klient nie był zobowiązany do płacenia żadnych prowizji i opłat. Dopisał również kary finansowa dla banku za zmiany w umowie lub jej wypowiedzenie.

Po dwóch latach bank zaczął upominać się o spłatę zadłużenia wraz z odsetkami i karami - których nie było w umowie. Sprawa trafiła do sądu, który przyznał rację panu Dymitrowi. Po wygraniu sprawy, tym razem to klient poszedł do sądu, domagając się wypłaty odszkodowania za wprowadzone przez bank zmiany w umowie i wypowiedzenie prowadzenia karty kredytowej. Rozprawa odbędzie się w październiku.

Wniosek z tej historii jest taki, żeby czytać to, co jest zapisane drobnym drukiem - nawet, jeśli jesteś przedstawicielem banku.

Przeczytaj całą historię Rosjanina. Myślicie, że w Polsce taki scenariusz byłby możliwy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.