czwartek, 28 listopada 2013

Finanse Osobiste w 10 zdaniach

 Dziś, dla porównania, zamieszczam 10 sentencji dotyczących finansów osobistych, zaczerpniętych z bloga "The Simple Dollar". Ten autor  ma nieco inny pogląd od Dave Ramsey'a, np. proponuje najpierw spłacić długi o najwyższym oprocentowaniu. Jednak sporo porad jest podobnych.

 1. Wydawaj mniej, niż zarabiasz.
 2. Jeśli masz długi, spłacaj minimalne zadłużenie na wszystkich oraz staraj się spłacić jak najszybciej te o najwyższym oprocentowaniu.
 3. Nie oczekuj, że ktokolwiek będzie ratował Cię z Twoich błędów. Pamiętaj, że tylko Ty sam możesz dokonać właściwego wyboru dla siebie.
 4. Najszybszym sposobem poprawy sytuacji finansowej jest uzyskanie kontroli nad swoimi impulsywnymi wydatkami.
 5. Życie ma przygotowane dla Ciebie wiele różnych zdarzeń, więc miej przygotowane 1000 dolarów.
 6. Bądź szczery ze swoją partnerką/partnerem nt. każdego wydanego i zarobionego grosza.
 7. Kupuj przedmioty, które będą Ci długo służyć, są w dobrej cenie oraz jest mało prawdopodobne, że nie będziesz z nich zadowolony.
 8. Jeśli pracodawca oferuje Ci dołożenie do funduszu emerytalnego 401(k), bierz tak dużo, jak tylko możesz.
 9. Gdy decydujesz się inwestować, pamiętaj, że historyczne wyniki nie wskazują na przyszłe zyski; skup się na opłatach i kosztach.
 10. Jeśli masz osoby na utrzymaniu, powinieneś mieć ubezpieczenie na życie, ale ignoruj każdego sprzedawcę, który chce Ci sprzedać cokolwiek innego.
Bonus: traktuj każdą poznaną osobę tak, jak Ty chciałbyś być traktowany, zarówno w życiu zawodowym oraz prywatnym.

1 komentarz:

 1. To jest bardzo ciekawe informacje zostaly tu podzielone. Teraz dni sa proces finansowy daje wiele bólu dla wielu ludzi, i mysle, ze to moze byc bardzo dobry sposób, aby go kontrolowac. dzieki za dzielenie sie informacjami. spodziewalem sie czegos wiecej na ten temat. sprawdz ten Opcje Binarne Strategia wideo. mozesz miec wiecej infromation. to finanse teraz chwycic swiat naprawde ciekawie i staja sie bardziej nad bardziej popularne.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.