wtorek, 24 września 2013

Spłata kredytu studenckiego - 5 sposobów na umorzenie i zawieszenie

Preferencyjne Kredyty Studenckie, z niezrozumiałych dla mnie powodów, dziś są mało popularne. Ale jeszcze parę lat temu sięgało po nie po rokrocznie 20-25 tysięcy studentów. W tym roku kończy mi się karencja i rozpocznę spłacać kredyt. Pewnie część z Was ta sprawa również dotyczy.

poniedziałek, 9 września 2013

Inflacja kosztów życia

Życiowa inflacja to nic innego jak wzrost kosztów życia. Dopada każdego i często jest proporcjonalna do wzrostu dochodów.

poniedziałek, 2 września 2013

7 płatnych funkcji społecznych

Chcesz trochę dorobić do domowego budżetu i lubisz działalność społeczną? Poniżej przedstawiam listę siedmiu funkcji społecznych, za wykonywanie których otrzymasz nieopodatkowaną dietę lub wynagrodzenie ryczałtowe od kilkudziesięciu do ponad tysiąca złotych.

400-1000 zł miesięcznie, Przewodniczący Zarządu Dzielnic (Sołtys) - stoi na czele jednostki pomocniczej gminy. Wybory co rady dzielnic odbywają się na podobnych zasadach co wybory samorządowe. Na pierwszym posiedzeniu rada wybiera ze swojego grona osoby funkcyjne, w tym przewodniczącego zarządu, który kieruje jego pracami. Wysokość diety przewodniczącego zarządu dzielnicy/sołtysa ustala rada gminy.