sobota, 27 października 2012

Credit Agricole oddaje 10%

Bank Credit Agricole postanowił zawalczyć o klientów, oferując wymyślną promocję, w której na pierwszy plan rzuca się dziesięcioprocentowa oszczędność za rachunki. Czy faktycznie jest aż tak fajnie? Aby zweryfikować to hasło reklamowe przewertowałem regulamin promocji oraz cennik opłat za prowadzenie konta.

niedziela, 21 października 2012

Konkursy promocyjne

Dobrym sposobem na dodatkowe pieniądze dla domowego budżetu jest udział w różnego rodzaju konkursach promocyjnych. Tegoroczna jesień obfituje w liczne tego typu wydarzenia.

W tym roku wygrałem już kilka nagród, spośród których najcenniejszą był tablet. Nie wiem jak Wy, ale ja mam mało szczęścia w grach losowych, dlatego szczególnie cenię sobie konkursy, w których o przyznaniu nagrody decydują inne czynniki niż losowanie (np. szybkość udzielenie odpowiedzi, polecenie produktu jak największej liczbie osób czy ułożenie ciekawego wierszyka).

poniedziałek, 15 października 2012

Indywidualna emeryturaCzy zdajesz sobie sprawę jak ważne jest dodatkowe odkładanie, oszczędzanie i inwestowanie z myślą o swojej emeryturze? Czy wiesz, że na Twoim koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych są dokumenty w których jest zapisane, ile już odłożyłeś pieniędzy, ale faktycznie może tam nie być ani grosza? Dzieje się tak, bo rząd może przenosić pieniądze w ramach środków publicznych. Co prawda gdzieś jest informacja o Twojej emeryturze, ale dostaniesz ją tylko wtedy, gdy następne pokolenie wpłaci odpowiednio więcej podatków do kasy państwa.

wtorek, 2 października 2012

Co wpływa na zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w ustalonym terminie. Posiadanie zdolności kredytowej jest warunkiem przyznania kredytu przez bank. W jaki sposób jest obliczana zdolność kredytowa oraz jak ją zwiększyć?